پرش به محتوا

عنوان مقاله: آموزش ایجاد کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ بیزینس

آموزش ساخت کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ

در این مقاله قصد داریم نحوه‌ی ساخت کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ بیزینس اندروید و آیفون (iOS) که بسیار ساده می‌باشد را به شما عزیزان آموزش دهیم.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، تمام ارتباطات و خدمات در فضای اینترنتی و شبکه‌های ارتباطی مجازی رخ می‌دهد، بسیاری از تجارت‌های بزرگ و پرسود، فروشگاه‌ها و شبکه‌های مجازی نیز در بستر اینترنت سبب ایجاد هزاران شغل شده است. هر روز به تعداد افراد شاغل و متقاضیان در جهان اینترنت افزوده می‌شود، با آمدن ویروس کرونا افراد بیشتری کسب و کار خود را به دنیای مجازی آوردند.

یکی از پیام‌رسان‌هایی که بسیار محبوب و پرطرفدار می‌باشد، برنامه واتس‌آپ است که کاربران بسیار زیادی را به خود جلب کرده به طوری که ماهیانه حدود 2 میلیارد نفر از آن بهره می‌برند. برنامه‌ی دیگر که در واقع همان واتس‌آپ ولی با قابلیت‌های بیشتر است که تعامل شما را با مشتریان افزایش می‌دهد به آن برنامه واتس‌آپ بیزینس می‌گویند.

طراحی این پیام‌رسان محبوب به گونه‌ای می‌باشد که معامله‌گران و شرکت‌ها بتوانند به راحتی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و می‌توانند ارقام و آمار جذب از کسب و کار خود را مشاهده کنند. این برنامه‌ی ارتباطی و بیزینسی از نظر ظاهری بسیار به برنامه واتس‌آپ نزدیک است و یکی از تفاوت آن در لوگوی برنامه‌ی واتس‌آپ بیزینس می‌باشد.

شما می‌توانید این برنامه را از کروم یا گوگل پلی دانلود و به راحتی نصب کنید. زمانی که افراد قصد دارند محصولات خود را در این شبکه بیزینسی به فروش برسانند نیاز دارند که یک کاتالوگ از محصولات خود را به مشتری ارائه دهند. ما در این مقاله با تعریف ساده و مفهومی از کاتالوگ و آموزش ایجاد کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ بیزینسی می‌خواهیم دنیای جدیدی از بیزینس در فضای اینترنت را به شما نشان دهیم.

کاتالوگ محصولات چیست؟

کاتالوگ چیست؟

زمانی که شما می‌خواهید محصولی را بخرید، اغلب فروشنده اطلاعات محصول را به صورت دفترچه که شامل قیمت، عکس، معرفی محصول و… را در اختیارتان می‌گذارد تا شما با آگاهی و اعتماد بیشتری خرید کنید.

این دفترچه یا اطلاعات محصول را کاتالوگ می‌گویند که در بستر کسب و کار به یک سری از کالاهای مشابه که توسط یک کمپانی تولید و فروخته می‌شود.

کاتالوگ  محصولات در واتس‌آپ بیزینس نیز دقیقا همین معنی را می‌دهد و به همین مورد اشاره می‌کند. در کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ بیزینس شما به راحتی می‌توانید در خانه یا هرجایی که هستید ویترینی از محصولات یک کسب و کار را تماشا کنید. دارنده هر کسب و کاری، دارای فروشگاه دیجیتال خود در واتس‌آپ بیزینس می‌باشد. داخل این فروشگاه اینترنتی، شما می‌توانید کاتالوگ‌های متفاوت خود را برای مشتری ایجاد کنید. هر کاتالوگی که ایجاد می‌شود دارای برچسب قیمت، توضیحات، نام محصول، تصاویر و شماره است و یکی از قابلیت‌های آن این است که برای هر یک از کاتالوگ‌های خود شما می‌توانید یک آدرس وب‌سایت یا اینستاگرام درج کنید.

جلوگیری از مشکل ساخت کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ بیزینس

هر محصولی که شما در کاتالوگ خود آپلود می‌کنید، واتس‌آپ بیزینس آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. شما باید قبل از قرار دادن تصویر خدمات یا محصول خود را بررسی کنید که آیا با خط‌‌مشی واتس‌آپ بیزینس مطابقت دارد یا خیر.

تصاویر را هوشمندانه و با کیفیت انتخاب کنید زیرا اولین چیزی که مشتری در واتس‌آپ بیزینس شما می‌بیند، تصویر است بنابراین برای جذب مشتری از تصاویر مرتبط و با کیفیت بالا استفاده کنید.

توضیحات خود را کوتاه و مفید قرار دهید. پس از تصویر، توضیحات نکته بعدی است که بسیار مورد توجه قرار دارد. بنابراین حداکثر طول توضیحات را بررسی کنید و فقط نکات مهم محصول را قرار دهید.برای محصولات خود کد قرار دهید زیرا اغلب افراد برای پیگیری محصولات و خدمات خود در کاتالوگ، از کد استفاده می‌کنند.

ساخت کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ اندروید برای کسب و کار

در ابتدای مرحله شما باید آخرین نسخه واتس‌آپ بیزینس را در تلفن همراه خود نصب کنید و پس از آن برای ساخت کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ، برنامه را باز کنید و بر روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. حالا به قسمت setting و بعد از آن business tools بروید.

ساخت کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ اندروید

سپس به Catalog رفته و بر روی گزینه Add new item کلیک کنید.

کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ اندروید

در گزینه  Add Image تصاویر خود را اضافه و سپس اطلاعات مربوط به محصول خود را وارد کنید. برای گذاشتن توضیحات و قرار دادن لینک، باید بر روی More fields  کلیک کنید سپس آن را Save کنید.

Item name : در این قسمت شما باید نام محصول را وارد کنید.
Price: در این بخش نیز باید قیمت وارد شود.
Description: این قسمت باید توضیحات مختصر و مفید محصول را وارد کنید.
Link : در این قسمت  نیز شما می‌توانید لینک محصول موجود در سایت را به کاتالوگ خود اضافه کنید.
نکته مورد توجه این است که لینک سایت‌هایی که دارای دامنه‌ی IR هستند قابل افزودن نمی‌باشند و یک گزینه با عنوان Item Code وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به هر محصول یک کد اختصاصی دهید تا مشتری به آسانی با ارائه کد بتواند محصول مورد نظر را پیدا کند.

Save  : در آخر شما با زدن این گزینه از بالا سمت راست، محصول مورد نظر را می‌توانید ذخیره کنید.

کاتالوگ واتس‌آپ اندروید

کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ شما به همین راحتی ساخته شد و در آخر باید صبر کنید تا واتس‌آپ بیزینس آن را بررسی و تأیید کند.

سپس به صفحه اصلی کاتالوگ بازگردید و با کلیک بر روی « + » می‌توانید فرآیند ثبت محصول را برای دیگر محصولات نیز تکرار کنید.

شما می‌توانید، هنگام چت با باز کردن کاتالوگ مواردی را برگزیده و ارسال کنید.

کاتالوگ واتس‌آپ

ساخت کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ بیزینس آیفون

در آغاز آخرین نسخه از واتس‌آپ بیزینس را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید و سپس برنامه را باز کنید و به قسمت Setting بروید. حال در قسمت Setting و پس از آن در Business Setting بروید.

بر روی گزینه Catalog ضربه بزنید و محصول و اطلاعات مورد نظرتان را اضافه کنید.

ساخت کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ بیزینس آیفون​

پس از کلیک بر روی More fields گزینه‌های توضیحات، لینک و کد محصول ظاهر و با پر کردن اطلاعات محصولات، بر روی Save ضربه بزنید.

همانطور که گفته شد، زمانی که به صفحه اصلی کاتالوگ بازگردید و بر روی « + » ضربه بزنید این روند را می‌توانید برای محصولات و خدمات دیگر نیز تکرار کنید و در آخر کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ شما ایجاد می‌شود.

کاتالوگ محصولات در واتس‌آپ بیزینس آیفون​
اشتراک گذاری این مقاله ...
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *