پرش به محتوا

عنوان مقاله: مزایا و معایب ارسال پیام انبوه از طریق واتساپ

مزایا و معایب ارسال پیام انبوه از طریق واتساپ

همانطور که در مقاله‌های قبلی گفته بودیم یکی از بهترین روش‌ها برای رشد کسب و کارتان در واتساپ ارسال پیام انبوه می‌باشد. که نتیجه فوق‌العاده‌ایی دارد باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود. زیرا نیازی برای کنار گذاشتن سرمایه برای کارهای تبلیغاتی از جمله:

اجاره کردن یک بیلبورد یا پوسترهای تبلیغاتی و … نیست.

در واقع شما با ارسال پیام انبوه می‌توانید به سرعت و در کمترین زمان باعث شهرت نام کسب و کار خود شوید.

ارسال این پیام‌ها می‌تواند با موضوعات مختلفی از جمله:
اعلام تخفیف‌های جشنواره‌ای
اعلام رسیدن اجناس جدید به مشتریان
اطلاع رسانی جلسات بین همکاران و پرسنل
اطلاع‌دهی اخبار جدید کاری به پرسنل
اطلاع‌‌رسانی لغو جلسه
ارسال پیامک تبریک و تهنیت در مناسبت‌های مختلف
دریافت نظرات
پاسخ به سوالات و… باشد.

در این بخش به مزایای ارسال پیام انبوه در واتساپ می‌پردازیم.

مزایای ارسال پیام انبوه

مزایا ارسال انبوه پیام با واتساپ

  • خلوت بودن محیط:

اولین مزایای ارسال پیام انبوه در واتساپ، شامل خلوت بودن محیط این برنامه برای تبلیغات می‌باشد. به این معنا که زمانی که شما تبلیغ را بفرستید مشتری فقط روی تبلیغ شما تمرکز می‌کند.

  • دسترسی آسان:

دومین مزایای ارسال پیام انبوه در واتساپ دسترسی آسان مشتری به شما است به علت دسترسی به شماره‌ی شما می‌تواند به راحتی با شما ارتباط و مشاوره بگیرد.

  • کاهش هزینه:

سومین مزایای ارسال پیام انبوه در واتساپ این می‌باشد که به ‌جای هزینه‌های سنگین شما می‌توانید با حداقل هزینه بهترین تبلیغات را داشته باشید.

  • تبلیغات مستقیم:

چهارمین مزایای ارسال پیام انبوه در واتساپ تبلیغات شما مستقیم و بدون واسطه انجام می‌شود.

  • طراحی ساده:

پنجمین مزایای این فرآیند این است که شما نیازی به طراحی‌های پیچیده برای تبلیغ ندارید و می‌توانید در مدت زمان کوتاهی تبلیغ را به تعداد افراد زیادی ارسال کنید.

  • کارکرد آسان:

ششمین مزایای ارسال پیام انبوه در واتساپ می‌تواند به عدم دسترسی به دانش یا رشته تخصصی برای انجام و ارسال تبلیغات اشاره کرد که این امر بسیار ارزشمند و مهم است.

  • عدم نیاز به ابزارها:

هفتمین مزایای ارسال پیام انبوه در واتساپ شامل عدم نیاز به ابزارهای توزیع با سرعت بالا و همان هزینه‌های هنگفت می‌باشد.

  • ذخیره اطلاعات:

هشتمین مزایا این است که پیامی که شما ارسال کردید برای مدت طولانی در گوشی مخاطب شما باقی می‌ماند زیرا فضای فیزیکی را در بر نمی‌گیرد و به طور خلاصه نگه داشتن آن هیچ ضرری ندارد.

البته باید توجه داشت که محتوا باید آنقدر جذاب باشد که مخاطب با این احتمال که در آینده ممکن است به خدمات یا محصول معرفی شده شما نیاز پیدا کند، آن را ذخیره داشته باشد.

عرضه محصولات از طریق واتساپ

با فراگیری بیماری کرونا اکثر کسب و کارها به صورت اینترنتی شروع به کار کردند و در این بازار رقابتی هر کسی می‌خواهد محصول خود را به بهترین نحو معرفی و به فروش برساند.

یکی از این ابزارها شبکه‌های اجتماعی می‌باشند که واتساپ یکی از بهترین موارد برای عرضه و معرفی محصولات و خدمات برای کسب و کارها می‌باشد. صاحبان کسب و کار برای معرفی و عرضه‌ی محصولات و خدماتشان روش‌های مختلفی را استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها ارسال پیام انبوه در واتساپ می‌باشد.

این روش علاوه بر مزایای فراوانی که دارد معایبی را نیز دارد که در ادامه این مقاله به چند مورد آن می‌پردازیم.

معایب ارسال پیام انبوه

معایب ارسال انبوه پیام با واتساپ

1) پیام جمعی

در ارسال پیام انبوه با واتساپ زمانی که شما مخاطبین خود را در واتساپ انتخاب کنید و یک پیام را به صورت جمعی برای آنان ارسال کنید با مشکلاتی روبه رو می‌شوید.

در واقع شما نمی‌توانید به تعداد زیادی از مخاطبان خود در واتساپ پیام ارسال کنید. اگر کسانی که شماره شما را نداشته باشد حساب شما را نزد برنامه واتساپ یک حساب هرزنامه معرفی می‌کنند و سبب می‌شود برای حساب شما مشکلاتی به وجود بیاید.

زیرا این برنامه برای حفاظت از حریم شخصی کاربران خود حساب شما را مسدود می‌کند. 

2) استفاده از اپلیکشن‌هایی موجود

برای حل معایب ارسال انبوه پیام با واتساپ، اپلیکشن‌هایی موجود است که معایب‌های فراوانی دارد. ما توصیه نمی‌کنیم که از این برنامه‌ها استفاده کنید. یکی از این برنامه‌ها  واتساپ سندر(Whatsapp sender) می‌باشد. این برنامه که برای ارسال شدن پیام‌ها باید دستگاه روشن باشد و به سیستم شما را تا حدی فشار می‌آورد.

3) داشتن مدیر به طور دائم

یکی دیگر از معایب ارسال پیام انبوه در برنامه واتساپ این است که شما یک مدیر و یک ناظر نیاز دارید تا به طور دائم کیفیت کار و سرعت کار را زیر نظر خود داشته باشد.

4) شناسایی به صورت هرزنامه

یکی دیگر از معایب آن این است که این برنامه اکانت افرادی که در یک زمان مشخص شده تعداد زیادی پیام ارسال می‌کنند را به عنوان یک هرزنامه زیر نظر می‌گیرد و اکانت افراد را در نتیجه بلاک می‌کند در واقع بیشتر افرادی که حساب یا همان اکانتشان توسط واتساپ مسدود شده است به هدف و نتیجه مورد نظر خود نرسیده‌اند.

اشتراک گذاری این مقاله ...
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *